| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut TPU, am fost la digi si am dorit sa imi bag si eu ruter sau cum e, sa-mi fac un abonament etc. Pentru ca nu am mai avut niciodata de la ei si nu stiu cum e, mi s-a spus ca nu am cum ca trebuie sa am nu stiu ce tras in casa, i-am spus varianta cu ruterul mi s-a spus ca nu merge, ca nu se poate, adica nu pot sa-mi bag internet de la digi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai in zona ta retea de la ei. E clar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte neclar ce scrii tu acolo. dar cel mai bine te pot lamuri cei de la digi. Daca ei zic ca nu exista infrastructura in zona ta inseamna ca nu exista.

| sierra1 a răspuns:

"mi s-a spus ca nu merge. ca nu se poate, adica nu pot sa mi bag internet de la digi?"

dacă așa zic ei, așa o fi

Răspuns utilizator avertizat
| Solann a răspuns:

Nu ai "ceva" in casa sau in zona? E o diferenta. In casa iti trage cablul. Pentru asta faci abonament. Routerul ti-l poate pune dupa ce ai cablul (fix).
Daca nu ai cablu in zona, nu poti pune nimic.