| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu am android pe telefon am aplicatia aia "bada" sau cum se numeste imi pot pune android? si cum?

Răspuns Câştigător
| chocolate3755 a răspuns:

Vrei sa spui "bada" adica sistema operationala? atunci nu, nu-ti poti pune android pentru ca telefonul pur si simplu o va pute tine, adica nu o va "intelege" si oricum nu ar avea parametri necesari pentru a sustine aceasta sistema operationala. daca vrei un telefon android, iti poti cumpara unul pentru ca nu sunt chiar atit de scumpe, unele sunt chiar foarte ieftine.

3 răspunsuri:
| Vlad5631 a răspuns:

Exact cum a spus"chocolate3755", avand in vedere ca ai sistem de operare bada banuiesc ca ai Samsung wave... nu nu poti pune android pe un telefon cu bada deoarece telefonul este facut sa lucreze doar pe acel sistem de operare big grin

| stanly7 a răspuns (pentru chocolate3755):

Offtopic:
In ce tara se spune "sistema operatinala"?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti, in general dispozitivele mobile vin preinstalate cu sistemul de operare pentru care au fost proiectate