| ProSkill1 a întrebat:

Daca un monitor are functia AMD FreeSink acel monitor se poate folosi la un calculator cu Intel? Sau doar la AMD?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Nu,doar ca nu o sa poti folosi freesync deoarece o sa iti cumperi placa video pentru Nvidia!

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

"FreeSink"?! rolling on the floor

Daca vorbim de FreeSync, da, poti folosi monitorul cu orice calculator, doar ca functionalitatea va functiona numai cu placi video/procesoare cu grafica integrata de la AMD, comandate de drivere FreeSync.

| ProSkill1 explică (pentru JackR):

Deci nu ma afecteaza cu nimic daca imi cumpar un monitor cu FreeSync la un calculator cu i5-7400 si o placa video de la Nvidia gtx 150 ti?

| ProSkill1 explică (pentru alexboss2020):

Multumesc mult, m.ai ajutat!