| Adrianadiafg a întrebat:

Dacă viteza mea de internet in speed test este 50mb si pe wi-fi la info imi scrie ca e 150mb viteza este tot de 50 Sau este de 150?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Routerul wi-fi iti poate transfera maxim 150mbps.
La restare cu speedtest se masoara viteza maxima ce s-a reusit atinge cu serverul conectat.
In timpul lucrului pe internet poti avea spre cate un server /site viteza maxima la care te lasa pachetul de internet contractat + echipamentul tau intreg (cel mai "lenes" element da viteza maxima! ).
Insa sunt si servere /site-uri la care viteza poate scadea aproape- sau chiar la 0.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

150 e viteza maxima pe care o duce, 50 e viteza reala.