| Adrianadiafg a întrebat:

De ce viteza de internet pe wi-fi nu este stabilă cand fac un speed test al 40 download si 50 uploaud daca ii mai fac un test am 30 cu 40 (viteza de internet este de 50 cu 50 )? Pe vechiul router era 50 cu 50 la fiecare test.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si de ce nu mai ai vechiul router? Incerca sa nu torentezi/inchide alte aplicatii cand faci testul. Poate se conecteaza vreun vecin la routerul tau...

| CarcotasulVesel a răspuns:

Http://speedtest1.rcs-rds.ro/
vezi cat ai jitter, trebuie sa fie 0 sau 1, altfel semnalul nu e stabil
si in orice caz, ca un test de viteza sa fie correct, trebuie sa nu ai nici un fel de alt trafic pe respectivul router

| Adrianadiafg explică (pentru CarcotasulVesel):

Si ce pot sa fac daca nu jitter 0 Sau 1?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Adrianadiafg):

Atunci ai net instabil, poti sa intrebi la firma care iti da net
sau sa schimbi firma
mai ales daca ai romTelekom, pe ceva cu DSL la sfarsit

| Magaforce32434 a răspuns:

Nu ai aceeasi viteza deoarece viteza se imparete la cate dispozitive ai conectate prin wi-fi
Incearca sa faci prin cablu cu un pc sau laptop si atunci o sa vezi ce viteza ai
Sper sa iti fie de folos comentariul meu!