| MiHai3122 a întrebat:

Daca vreau sa-mi iau un pc, la specificatii unde vad pentru ce are conectare placa video? Deoarece poate nu are vga si nu o sa pot conecta monitorul (in acest caz, pe domo nu vad sa scrie). Sau spun eu prostii?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Cauți modelul plăcii video din specificațiile acelui PC și verifici ieșirile video.

Ce monitor ai? Ai o intrare VGA în monitor și DVI, corect?

Modelul plăcii video și a monitorului și-ți spun ce să conectezi între ele.

| Țoglă a răspuns:

PV o conectezi la PB prin PCiExpress, iar de la PV la monitor mai nou se face prin DVI sau HDMI

| CM7YRE a răspuns:

Pe placa de baza sau pe placa video dedicata. Sau iti poti lua un adaptor. Ce monitor ai si ce pc vrei? Sau, spune bugetul si spune ce vrei sa faci cu el.