| AndreyIstetul a întrebat:

Daemon tools! Ce face si cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| adi a răspuns:

Iti arata o imagine(fisier/arhiva) ca fiind un CD si se foloseste foarte simplu, dai cateva click-uri.
Il folosesti ca sa nu mai consumi CD-uri cand vrei sa instalezi ceva ce era in format de CD/DVD.

10 răspunsuri:
| Swany a răspuns:

Eu il folosesc doar pentru jocuri big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide imagini de cd-uri si dvd-uri, imagini facute cu Nero sau alte programe. Cu daemon Tools poti sa iti creezi pana la 4 unitati optice virtuale.
Se instaleaza si apoi dai click dreapta si etc...
Te descurci ca nu e greu.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daemon tools iti face o unitate optica virtuala. In cazul in care ai o imagine de cd/dvd pe hard disk poti folosi daemon tools pentru a citi ce ai pe imaginea respectiva fara sa scrii cd-ul/dvd-ul. Cum se foloses? Incarci imaginea in el si accesezi fisierul de care ai nevoie.

| viki a răspuns:

Eu il folosesc pentru instalarea jocurilor.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daemon tools este usor de folosit. Uite:daca ai un fisier imagine[sper ca m-am exprimat bineon the phonedai click dreapta pe daemon tools dupa care dai la mountimage...>astepti putin pana te pune sa alegi acea imagine, dupa care dai la make new folder si o sa apara folderul cu jocul. Simplu si fara sa astepti.Stiu ca nu m-am exprimat prea bine dar sper ca te-am ajutathappyhappy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer cel carui i-ai dat fundita s-a exprimat foarte bine. Se foloseste ca sa iti arate o imagine arhiva. Dai click pe el, dai mount image selectezi. iso. bin. nrgs etc si dai OK. Dupa te duci in My computer si gasesti acolo arhivele sau imaginile big grin Dper ca ti-am fost de folos.

| VirtualShare a răspuns:

Daemon Tools este un soft care imită funcţionarea unei unităţi optice CD / DVD.

Crea imagini *.iso, *.mdx si *.mds.
Imita pana la 4 unitati virtuale CD, DVD.
Monta si demonta imagini: *.iso, *.nrg, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.cue, *.isz.
Comprima si proteja imaginile cu parola.

Daemon Tools iti pacaleste sistemul de operare sa creada ca tu chiar ai o unitate optica noua!

Detalii în acest tutorial:
http://vsh.ro/tutorial/300/daemon-tools/#