| anonim_4396 a întrebat:

De cand am instalat windows 10 tot imi lucreaza hard-disk-ul cand e idle PC-ul. Sa fie telemetria de vina?

7 răspunsuri:
| Junioru14 a răspuns:

Încearcă să faci o defragmentare de disc. Pur și simplu cauți Disc defragmenter.
Ai antivirus?
Dacă ai doua renunță neapărat la unul. 2 antivirusuri sunt mai proaste decât unul singur pentru că se bat pentru resurse ( in special pentru HDD)
Dacă ai un antivirus hackuit sau trial renunță și la el. Windows 10 are incorporat propriul antivirus ( Windows Defender) care face o treabă destul de buna.
Îți recomand să dezinstalez antivirusul pe care il ai și să rămâi doar cu Windows Defender. Asta daca nu ai dat bani pe el dar mă îndoiesc.
Eu așa am făcut încă din primele zile de la upgrade.

Sper că te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai conteaza?

https://www.youtube.com/watch?v=wPFbAqICUJo

| RAY a răspuns:

Poate isi face update, treci pe 7 daca poti

| Simpatic a răspuns:

Iti dai seama ca telemetria reprezinta faptul ca serverul primeste informatii de pe pc-ul tau cu tot ceea ce faci tu pe el, chiar si pe cele personale.
Parerea mea este sa dai disable la telemetrie, cauta pe net sunt solutii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Nu poti da disable complet si mi-e frica sa dau poate stric ceva si n-am chef sa reinstalez windows

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste articolul acesta si invata cum sa faci. bafta
https://forum.anunturi-galati.ro/......ws-update/

| gelu1970 a răspuns:

Destroy Windows 10 Spying