| 12MihaiCosmin12 a întrebat:

Astazi cand mi-am instalat windows-ul am facut sa am doua partiti. Dar dupa instalare in my computer imi arata doar una si anume aia in care am instalat windows-ul (8.1).
Cum fac sa imi arate si cealalta partitie din hard disk? Ajutor dau funda.

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Trebuie formatata si celalata partitie. Incearca urmatorul truc : reintroduci cd cu windows ca si cum ai vrea sa instalezi din nou windows-ul. Cand ajungi la cele doua partitii ii dai sa se instaleze pe cea de-a 2-a D cum ar veni normal. Il lasi pana o formateaza si cand termina dai reset si scoti cd-ul. Acuma va porni normal pentru ca ai wondows-ul deja pe C, si va vedea si cea de-a doua partitie, fiind formatata! bafta!

| 12MihaiCosmin12 explică (pentru RS4):

Mulțumesc mult, chiar a mers. Funda ^_^

| RS4 a răspuns (pentru 12MihaiCosmin12):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor!winking

4 răspunsuri:
| iDavidS a răspuns:

Este un program care te va ajuta. Link de unde il poti downloada http://www.partition-tool.com/
Bafta

| 12MihaiCosmin12 explică (pentru iDavidS):

Da dar ce fac dupa? Daca poti te rog sa ma ajuti