| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile cand intru pe Facebook imi posteaza automat o fotografie obscena la cateva persoane pe profil in numele meu! Ce sa fac? Tot timpul o marchez ca spam si o sterg dar in zadar deoarece ea tot apara cand intru urmatoarea data! Poate cineva sa ma ajute? Ofer funda la cel mai bun raspunz si vot la celelalte!
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Mirco a răspuns:

Pai situatia este destul de clara ai dat accept la o aplicatie carei ii permiti sa posteze in numele tau tot ceea ce trebuie sa faci este sa intrii la setarile contului( sagetica din dreapta sus dai click pe ea si apoi mai jos la setarile contului) dupa care din meniul din stanga dai clik pe aplicatiisi acolo ai toate aplicatiile la care le-ai permis sa posteze in numele tau sau sa aiba acces la informatiile tele trebuie sa dai clik pe editeaza din dreptul fiecarei aplicatii apoi sterge aplicatia si gata bafta sper ca am fost de folos daca nu merge asa imi lasi un comm si iti spun si alta varianta dar sper ca merge asa

| roxydulkica a răspuns (pentru Mirco):

Tot imi apare. Cand intru pe facebook ma redirectioneaza la http://xmasstshrit.blogspot.com/
Ce sa fac? sunt disperat!

| Mirco a răspuns (pentru roxydulkica):

Https://apps.facebook.com/......bd-safego/ instaleaza aplicatia asta

| roxydulkica a răspuns (pentru Mirco):

Tot apare. alte idei?

| dragosboss97 a răspuns:

Stiu cum e, dar mie mi-a disparut din prima am dat sa marchez ca si span sau incearca sa dai stergere postare, mia mi-a mers sper ca ti-am fost de folos big grin

| loadrzv a răspuns:

Probabil ai intrat pe un site cu virusi postat de altu pe facebook, din pacate nu stiu cum sa scapi de asa ceva

| Iosif_Simona_1994 a răspuns:

Urmeaza pasii:
1.cu motorul de cautare merg la pagina intrusului; 2.in pagina acestuia, merg la optiuni(acolo la rotita dintata);
3.dau clic pe "Renunta al prietenie" sau "Nu imi mai place ". GATA!
Sau, mai ai posibilitatea de al restrictiona, bloca.Din pagina principala urmeaza pasii :
Setari-Setarile contului-Blocare- Blocare utilizatori.
Cam asta e!