| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu imi merge internetul ziua? Mentionez faptul ca am net prin fibra optica (firma nu o stiu), ziua cand intru in Local Area Connection imi arata semnul cu galben si un triunghi si imi mai scrie la Local Area Unidentifinh network abia seara pe la 19:00 seara isi revine, dar tot merge greu! Nu inteleg windowsul este bun acum 2 zile l-am pus ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai driverul pentru placa de retea instalat. A luat un driver care s-a potrivit dar nu-i cel corect.
Intra aici: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detection din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Programul le gaseste automat pe cele mai noi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!
Daca mai apar probleme da-mi un raspuns aici.

1 răspuns:
| Decicumzici a răspuns:

Cum adica " am net prin fibra optica (firma nu o stiu)"? sigur nu furi wifi? triunghiul galben e limited. E un bug specific la windows 8 si 8.1 si 10. La 7 ultimate nu mai e bugul asta.