| pierduta a întrebat:

De ce nu pot accesa functiile messengerului cu privire la video si voice call?

20 răspunsuri:
| hacykooo a răspuns:

Buna
dar ai camera?

| SasNetRomania a răspuns:

Despre ce sistem de operare vorbesti?
daca este vorba de o tableta sau telefon trebuie instalat un plugin il gasesti aici
https://play.google.com/......ps/details
daca nu reusesti anunta-ma
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Danutsyk a răspuns:

Ai cameră şi microfon?
Dacă nu ai nu poţi accesawinking

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

E vorba de un Acer Aspire 5730z cu Windows 7.

| pierduta explică (pentru hacykooo):

Logic.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Iti lipsesc driverele de la webcam.
uitele aici:
http://mirror1.helpjet.net/......X86X64.zip
sau
http://mirror1.helpjet.net/......X86X64.zip

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Fara rezultat straight face

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Skype iti functioneaza cu video call?, daca da, foloseste-l este peste messenger.

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Pe messenger o zi imi functioneaza, ziua urmatoare pauza. Pe skype pot efectua doar voice call-uri straight face

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Problema este de la web din cate se pare. la mai multe restarturi isi revine?

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Culmea e ca intru pe un anumit ID de messenger, call-urile nu-mi functioneza. In acelasi timp intru pe un alt ID la care imi functioneaza. Mai apoi dupa 2-3 zile de "concediu" fara sa fi facut eu ceva, functioneaza din nou pe messenger, iar pe Skype video call-ul pare deja o misiune imposibila. Chiar nu-mi explic...

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Ce sistem de operare folosesti?
folosesit antivirus?
sa nu fie problema din registry.

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Windows 7, Avast folosesc.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Iti recomand o curatare si o asezare corecta a registrylor cu programul CCleaner. de pe google.

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Chiar acum cateva zile am facut, fara rezultat, din cate se pare.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Am inteles, posibil ca problema ta sa fie din cauza sistemului de operare. asa face de cand l-ai cumparat sau de cand ai formatat?

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Nu l-am formatat eu, am acest Windows de vreo jumatate de an, la service s-au "ocupat" de el, insa chestia asta cu webu` e de acum vreo 2 saptamani. Fiecare imi zice ca atunci apare problema asta cand n-am messenger compatibil cu interlocutorul, desi folosesc acelasi tip de messenger ca toti ceilalti.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Tu te poti vedea pe webul tau? adica iti dai singura cerere de web, te poti vedea?
putem face un test
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| pierduta explică (pentru SasNetRomania):

Ideea e ca nu ma lasa sa accesez functiile video-voice call, insa daca imi pun la status webu` functioneaza. Iata ca in momentul de fata imi functioneza ambele.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pierduta):

Am inteles.