| Antonies a întrebat:

De ce nu pot da cerere de prietenie unei persoane de pe Facebook? Pur si simplu nu-mi apare butonul, imi apare doar sa-i trimit mesaj.
E un cont facut recent. Si nu doar acelei pesoane, am avut problema asta si cand am vrut sa-i dau cerere unei verisoare si tot acceasi problema, pana la urma mi-a dat ea cerere. daca intru pe contul vechi de Facebook pot sa-i dau cerere, pe asta nou de ce nu pot? funda!

4 răspunsuri:
| suntsuper a răspuns:

Unele persoane nu accepta cereri decat de la prieteni ai prietenilor lor. Trebuie mai intai sa te imprietenesti cu o persoana din lista de prieteni a respectivului ca sa ii poti da cerere

| Eduard619 a răspuns:

Fie persoana respectiva a bifat optiunea de a nu primi cereri de prietenie fie ti a refuzat cererea si acum nu ii mai poti trimite

| Hajde22 a răspuns:

E o chestie de securitate la Facebook, pentru a nu se abuza de minori sau de persoane in general. Ori trebuie sa ai un prieten comun cu acea persoana, ori sa vorbesti pe mess cu aceasta.

| Elena_Elena_1963 a răspuns:

De ce nu pot trimite cerere de prietenie unor persoane