| Funky_6783 a întrebat:

De unde pot lua un egalizator pentru casti? Adica sa pot da una din casti mai incet. Mi-au cazut ieri castile pe jos si casca dreapta se aude mai incet, si as vrea sa dau si stanga mai incet ca sa se auda egal (Diferenta nu e foarte mare, dar ma incomodeaza...). FUNDA!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Exista balance la placa de sunet! De ce l-or fi pus acolo!

| TPUajutor a răspuns:

Vezi ca problema poate fi din cauza ca piesele sa fie mono nu stereo verifica acest lucru. Uite aici un tutorial care te ajuta sa faci din mono stereo de asemenea poti si egaliza melodiile cu acest soft dar eu totusi cred ca problema este ca pesa e mono. Vezi tutorialul http://www.amatorpc.ml/cum-transformam-o-melodie-mono-in-stereo/

| Funky_6783 explică (pentru K0sti):

Nu merge din balance, am incercat... Daca mergea nu mai ceream egalizator

| K0sti a răspuns (pentru Funky_6783):

Imposibil sa nu mearga! Din balance poti taia si un canal de tot daca vrei! Ai altceva pe acolo...