| wulfi1 a întrebat:

Deci am o placa video GTX 1660 Super si vreau sa ii dau upgrade, am placa de baza ASRock X370M-HDV R4.0, spuneti-mi ce s-ar potrivi mai bine in locul ei

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Daca ai monitor cu freesync iti recomand sa-ti iei 5700xt de la sappfire nitro+, sau daca gasesti MSI GAMing X 5700xt(sa fie gaming x, nu doar "gaming").
+ Au driverele bune cei de la amd acum, au rezolvat mai toate problemele.

Daca ai monitor gsync, ia-ti 2060super de la Asus strix (ca restul de la 2060 sunt praștii la temperaturi), sau 2070 super de la Gainward Phoenix V1 cel cu 3 ventilatoare.

7 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Spune ce procesor mai ai, cati rami si ce sursa ai, altfel nu ne putem da seama ce placa video sa-ti recomandam...

| wulfi1 explică (pentru Andresso):

Am un amd ryzen 5 2600 16 gb ram si o sursa de 550W

| wulfi1 explică (pentru Andresso):

Si daca ai putea sa imi dai un link de la 2070 si 2060 super te rog

| Andresso a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......6-256-bit/

https://www.pcgarage.ro/......6-256-bit/

Ai grija sa-ti incapa in carcasa.
Daca nu iti incap in carcasa mai bine iei un model de la msi gaming x.
Astea sunt cele mai bune la racire si nu au coil whine datorita construcției bune.

Acum tu alegi ce vrei, daca n-ai bani destui, cauta si pe alte site-uri acelasi model si poate găsești mai ieftine, desi nu prea cred.

In orice caz, daca nu iei niciuna din astea 2 iti recomand sa-ti iei o placa cu 3 ventilatoare sau daca nu singura placa buna cu 2 ventilatoare care e cea mai buna(in categoria placilor video cu 2 ventilatoare) cum am zis mai sus e de la msi gaming x.

| wulfi1 explică (pentru Andresso):

Daca iti trimit un link de la carcasa imi poti spune tu daca are loc sau nu?

| Andresso a răspuns (pentru wulfi1):

Are loc, e carcasa incapatoare.