| TarbanNicolae a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare, pentru placa de baza ASRock B450M-HDV R4.0 daca pun un AMD Ryzen 5 3600G pe ea este necesar sa fac update la bios?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Nu este obligatoriu, va functiona perfectsi fara update la bios!
DAR indiferent daca schimbi vreo componenta pe pc sau nu, cand apare o versiune mai noua de bios (NU BETA) atunci e indicat sa faci acel update DAR, iarasi DAR numai daca te pricepi, daca nu lasa totul asa ca mai bine cu un bios invechit decat fara pc!

| TarbanNicolae explică (pentru lpavel):

Ok.Multumesc de ajutor!

| lpavel a răspuns (pentru TarbanNicolae):

Cu placere!