| Iyulia3712 a întrebat:

Deci, am un adapter de la Kingston micro sd si un microSDXC UHS-I de la San Disk pe care abia l.am cumparat. E ok daca folosesc cardul cu adapterul, chiar daca sunt de la firme diferite, pentru un aparat foto Sony?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-au nici o problema. Cardurile microSD sunt identice intre ele ca si adaptoarele. Singurul lucru ce se poate intampla sa fie unul defect si sa nu-l vada Windowsul.

2 răspunsuri:
| PaulSergiu a răspuns:

Teoretic sunt toate la fel nu ar trebui sa difere nimic.Parerea mea e ca poti face acest lucru

Bula
| Bula a răspuns:

Adaptoarele fac doar conexiuni potrivite pentru a se putea folosi un card in loc de altul.
Ca urmare, poti folosi orice adaptor care se potriveste la contacte si dimensiuni.