| anonim_4396 a întrebat:

Deci am un televizor sony bravia kdl-32ex302 si am o problema la el.
se aprinde foarte greu. deci dupa ce apas pe butonul de la telecomanda sta cam 15 secunde sa se aprinda. apare pe ecran prima data o porcarie cu 'SONY' cu litere majuscule... si cam atat. am incercat sa-l fac dar nu am reusit,. poate stiti voi
sper ca ati inteles problema, mersi frumos.

si inca o problema
am pus televizorul sa-mi caute programele de pe cablu. insa e o problema. sunt 2 categorii de programe : digital, si analog
insa nu merge sa accesez niciun program de la categoria digital. cand incerc sa fac asta imi spune : "serviciu bruiat - nu poate fi decodat."
ok. np. merge sa le vad pe cele de la analog. insa aici este alta problema. Pt ca nu imi arata numele la program din meniu.
de ex la categoria 'DIGITAL' arata si numele la programul respectiv in meniu sub forma:
001 AXN
002 Discovery Channel
003 Animal Planet

(am dat un exemplu)

dar la categoria analog arata doar asa:
etc...
mersi frumos. sper ca stiti careva ca nu-i dau de cap deloc. il am de vreo 5-6 luni televizorul si dintotdeauna asa a fost.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Denumirea canalelor o ai automat numai in sistem digital cea ce in analog nu. Digital este total diferit de analog, te sfatuiesc sa te duci la cel ce iti ofera semnal cablu si sa iti treci abonamentul pe digital, daca nu are schimba-ti furnizorul de cablu.Pacat de scula sa o "chinui" pa semnal analog(compatibil tv demodate si semnalului tv difuzat prin vechea antena).Cat despre canale in analog asa este normal sa iti faci tu eticheta la fiecare canal tv.Succes

| Lemurian a răspuns:

Eu folosesc BENQ asa ca nu stiu ce sa iti zic. Imi pare rau.