| AbcDaBcDe a întrebat:

Deci vreau sa imi iau o placa video si acolo scrie directx 10.1 si la mine in dxdiag zice ca am directx 11 merge sa o cumpar

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Da bineinteles, numai ca cele dx10.1 sunt cam depasite, si nu prea mai fac fata cerintelor jocurilor actuale. Daca tot vrei una pe dx10 alege macar un radeon hd4870 sau geforce 9800 gtx sau geforce gts250 - 260. Astea sunt cam cele mai pune placi pe dx10.

3 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Nu o cumpara, de ce o vrei daca tu deja ai directx11?

| Jipa95 a răspuns:

Si la mine in dxdiag scrie ca este dx 11 dar de fapt este 10.1, si da, merge sa o cumperi

| AbcDaBcDe explică (pentru laurentiu80):

Gata m comandato mersi