| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza imi palpaie ecranul laptopului? intrebare doar pentru cunoscatori

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Nu stiu sigur dar poate trebuie sa dai rezolutia mai mica.
Am patit si eu ieri cu pc-ul meu asa. Abia il adusesem de la facut, mi-au bagat baietii un sp3 si palpaia ecranu, credeam ca e stricata placa video sau ca e windows-ul de vina.Am dat rezolutia mai mica si am rezolvat problema.
Click dreapta desktop-proprietati-settings-si muti sageata aia la 1280 by 1024 pixels.
Sper sa fie asta si sa nu fie placa ta video defecta sau sa trebuiasca sa reinstalezi driver-ul de la placa video.
Sa-mi spui daca iti merge asa.

5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns (pentru UbexFlo):

Mersi,am schimbat rezolutia, sa vad pe parcurs daca mai palpaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placa Video s-a deteriorat. Daca esti specialist in IT ia-ti o Placa Video si o pui pe Placa De Baza, sau daca nu esti, te duci la un specialist in IT(service, garantie sau la un prieten specialist)
si voila!

| UbexFlo a răspuns (pentru danielaxyz):

O sa-ti apara totul mai mic, evident, dar e cea mai buna rezolutie pentru laptop..Sa speram ca nu o sa mai ai probleme cu el.tongue bafta

| Alejay a răspuns:

Monitorul palpaie... ori din cauza placi video ca s-a stricat sau... 80% din cauz: ele stergeti mereu cu toate cleanurile si protourile si intra in interior lichidul si atunci se deterioreaza monitorul in sine nu placa video

| laptopnews a răspuns:

Posibil sa fie placa video! Ce configuratie are laptop-ul?