| KennyRSS a întrebat:

Este buna placa video Asus nVIDIA geforce gtx 1050 phoenix, 2gb gddr5, 128bit, ph-gtx1050-2g? Este compatibila cu procesorul amd a8-7410 apu with amd radeon r5 graphics?

Dau funda!
P.S. Nu m-a lasat site-ul sa scriu cu litera mare placa video.

Răspuns Câştigător
| vlad1000 a răspuns:

Salut,probleme de compatibilitate in cazul tau nu sunt.Dar procesorul va face cu siguranta bottleneck la aceasta placa.Ce ai tu acolo este ceva destul de invechit, iti recomand un upgrade si la procesor :P. Poti opta pentru un :fx 8300
Link procesor:http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-8300-33ghz-box/

5 răspunsuri:
| KennyRSS explică (pentru vlad1000):

Man dar nu prea am bani stii sa fac upgrade si la procesor. Vreau doar placa video. Dar ce este acela bottleneck? Imi merg bine jocurile? Gen acum assasin creed 3 imi merge in vreo 40 fps si cu placa asta e destul de buna sigur imi merge cu procesorul asta in vreo 70 fps e adevarat? Si zi-mi daca e o problema si la alte jocuri ca le filmez cu OBS. Daca ma lamuresti iti dau funda.

| AndreiM77 a răspuns:

Nu prea am inteles, acel a8 7410 este procesor de laptop, si tu spui de un 1050, nu poti schimba placa video din laptop, sau daca nu e asa inseamna ca ai gresit numele acelui procesor. Adica ce ai facut tu este o aluzie.

| KennyRSS explică (pentru AndreiM77):

Da, am laptop... Dar eu stiam ca se pot schimba. Nu? Nu ma prea pricep.

| AndreiM77 a răspuns (pentru KennyRSS):

Nu, nu se poate schimba.

| vlad1000 a răspuns (pentru KennyRSS):

Salut! Bottleneck însemna faza că performanța plăcii video este limitata de procesor.La jocurile e care le joci nu o sa ai probleme dar la titlurile mai noi o sa se observe