| adrian120 a întrebat:

Este compatibila placa asta video cu placa asta de baza?
Placa video Asus nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E
si
Placa de baza MSI 760GM-P21 (FX), socket AM3+
?
funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Au acelasi slot PCI-e.

| adrian120 explică (pentru Salontanul):

Este buna placa asta vide pentru jocuri?
http://www.asus.com/Graphics_Cards/GT6301GD5/?

| Salontanul a răspuns (pentru adrian120):

Da. Sigur ca da. Depinde insa si de cerintele jocului. Si, de asemenea, trebuie sa ai o sursa buna. consuma destul de mult acesta placa. 75 W.

| Salontanul a răspuns (pentru adrian120):

Sa stii ca o sursa de minim 600 W si-ar face mai bine treaba. Trebuie sa tii cont ca o sursa din start da sub 75% din puterea inscrisa pe ea. Proceorul consuma in jur de 65 W, placa video 75W, HDD-ul, memoriile, DVD-ul, si pierderile prin placa de baza te duc departe. Eu am avut 450 W cand aveam un procesor Intel Pentium 4 si cand eram la DDR simplu si mi se bloca computerul cand vroiam sa scriu un DVD. Mi-am luat o sursa Real Power ( nu se prea mai gasesc acum) de 600 W si acum am un procesor i3. Ma gandesc sa o schimb si pe asta si sa-mi iau una mai puternica. O sa vad!

| adrian120 explică (pentru Salontanul):

Ce sursa imi recomanzi? dar sa nu fie prea scumpa...acolo max 80 lei

| Salontanul a răspuns (pentru adrian120):

Pai, eu acum ce sa zic? Iti recomandasem una de 600 W. La 80 lei nu gasesti asa ceva. Uite una de 520 W: http://www.emag.ro/......EM27DBBBM/

| adrian120 explică (pentru Salontanul):

O sa duca bine systemul meu?

| Salontanul a răspuns (pentru adrian120):

Cred ca da. Acum, eu nu pot sa garantez pentru o sursa care poate avea probleme. Teoretic: da.

| adrian120 explică (pentru Salontanul):

Si daca o sa se arda sursa.o sa imi arda si alte componente la pc? sau doar sursa?

| Salontanul a răspuns (pentru adrian120):

Ori faci misto de mine ori ma confunzi cu mama Omida care ghicea in ghioc!

| adrian120 explică (pentru Salontanul):

Pai daca stiam crede'ma ca nu te mai intrebamwinking