| alexinioh a întrebat:

Este destul de puternic un subwoofer de 1000w sau este destul si unul de 800w?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Este destul de puternic si unul de 300w, daca acestia sunt reali. Un subwoofer la 1000w este de ajuns pentru o sala cu 2-300 pers. Sau echivalentul la un eveniment in aer liber pe un stadion. Important este ca subwooferul sa aiba puterea muzicala aproape de cea peak, de exemplu 300w rms, 400peak, daca vezi boxe cu putere 200w rms, 600peak, astea is chinezarii, nu duc mai mult de 50w rms.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ne pui să comparam niște cifre, fără a ști cu exactitate specificațiile produselor.
Te rog să oferi mai multe detalii.

Bula
| Bula a răspuns:

Boxa de subwoofer trebuie sa aiba puterea (sa reziste la) CEL PUTIN 5 ori puterea electrica aplicata pe ea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

E destul si unul de 800w.

| Frank51 a răspuns:

Daca atata poti, te rog, continua! Imi face placere!

| alexinioh explică (pentru Frank51):

Cu mine vorbesti? rolling on the floor)

| Frank51 a răspuns (pentru alexinioh):

Nu. nu se vede ca am scris pentru laruca?

| alexinioh explică (pentru Frank51):

Ok,acum am vazut