| pashkal a întrebat:

Vreau sa cumpar un subwoofer de 1000W 300 RMS. Trebuie sa cumpar o baterie mai mare si un alternator mai puternic sau sunt de ajuns astea stock. Masina pe care vreau sa il pun este un ford focus mk2 2008.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cei 300W rms sunt probabil vreo 60W reali, deci poți pune orice fel de subwoofer obișnuit lejer.

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce baterie ai pe masina.
Daca ai macar o baterie de 75ah nu cred ca ar trebui sa ai probleme.
Alternatorul nu are sens sa-l schimbi pentru atat.
Iti recomand totusi sa iei cablul de alimentare pentru amplificator cat mai gros, multi omita acest aspect si se trezesc cu alte probleme dupa.

| NisipLaMare a răspuns:

Pentru ce? Ca sa auda altii cum duduie tabla veche? Iti faci bateria praf.
Iti iei un subofer portabil cu role, bluetoth, leduri, Dj si acumulatori care te tine 6 ore de muzica si-l incarci acasa la 220. I-l tragi dupa tine unde vrei ca o valiza, faci un gratar, este perfect.

| NisipLaMare a răspuns:

Mai afli si aici ceva :
https://www.tpu.ro/......l-de-800w/