| RAY a întrebat:

Eu am o curiozitate sa raspunda doar cine stie
daca nu am instalat driverul video si nu am placa dedicata,cum de se vede pe ecran? ce e video adaptaer? doar cine cunoaste va rog, apropo se poate dezinstala adapter video? atentie nu placa video integrata pentru ca e dezactivata

1 răspuns:
| cotinel a răspuns:

Salut/Buna,
In primul rand daca nu ai placa video instalata pe calculator de obicei rezolutia ecranului va fi cel mai probabil de 800/600 pe 32 de biti.
In cel de-al doilea rand video adaptor daca imi aduc bine aminte este de la o placa externa si aceasta reprezinta driverul placii exterene prin care aceasta functioneaza,
In cel de al treilea rand daca ai o problema cu placa video intra pe acest site http://www.3dpchip.com/index_3dpchip_pre.html si descarca 3dchip simplu acesta iti va gasi ambele placii video iar tu o selectezi pe cea dorita si apesi pe descarcare.
P.S. In cazul in care nu te descurci cu programul uite aici https://www.youtube.com/watch?v=9vKcJ1sgwug
Cu placere :)