| anonim_4396 a întrebat:

Exista IP pe telefon? Adica daca tu vorbesti cu cineva de pe un cont de Facebook fals doar pe telefon, poate descoperii al cui e contul?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Petrovic a răspuns:

Da, și telefonul are IP.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dacă are puține cunoștiințe de programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice dispozitiv conectat la net are IP

| ionutborcea a răspuns:

Poate descoperi Ip ear cu acel Ip poate să afle ce telefon ai firma şi locația dar stai linistită doar hackeri pot asta adica eu =)

| ziftode a răspuns:

Este o explicatie putin tehnica: nici un device nu poate comunica pe internet fara IP, PUNCT! totusi in extrem de putine cazuri telefoanele au IP routabil, asta inseamna practic, ca cineva nu iti poate face hack folosind IP-ul telefonului daca nu e in aceeasi retea wifi cu tine
acestea fiind spuse, totusi, sunt o tona si jumatate de alte solutii te a te identifica si sparge... imi pare rau ca iti dau vestea asta sad