| chiftelutacrocanta a întrebat:

Exista o aplicatie numita Steam pe care o instalato frate-meu pe pc, si-o luat gta 4 dar tare greu mergea pc-ul, oricum n-a reusit sa instaleze jocu, ca nu mergea, steam asta avea vreo 20 gb,asa ca l-am sters, bine am facut, sau ce-i steamu asta? Recunosc ca PC-ul merge foarte repede acuma dupa ce am sters si am dat remove dezinstalare la Steam.

3 răspunsuri:
| K4 a răspuns:

Steam e u magazin virtual de unde iti poti cumpara jocuri. Jocurile se activeaza cu un steam key ( cheita steam), iar pentru a activa jocurile ai nevoie de un cont, si jocurile sunt stocate in cont si de exemplu daca mergi la un alt pc si te conectezi la steam iti poti instala jocul cumparat si te joci pe acel pc

Răspuns utilizator avertizat
| K4 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Daca ai sters steam-ul din calculator nu are nimic...jocul ramane stocat pe cont