| anonim_4396 a întrebat:

Exista persoane de aici care nu au deloc antivirus?(pe windows). In afara de utilizatorii Linux.

23 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, eu de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi am reinstalat windowsul si nu am niciun antivirus.

| Claudiu1905 a răspuns:

Imi place sa traiesc periculos laughing
In afara de hacker.i si g+ n-am avut mari probleme. Cu linux as intra si pe g+, totusi dincolo de orice virus ma tem ca g+ uzeaza computerul incet dar sigur

| aCek1ng a răspuns:

Eu unul am. De oicei este indicat sa ai unantivirus pe PC pentru siguranta ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu am antivirus, dar Windowsul are incorporat in el un antivirus care, la origine, se numea RAV (Roumanien AntiVirus). Cand patesc ceva sterg HDD-ul (nu pastrez nimic pe el) si reinstalez Windowsul.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Salontanul):

Pai si te apuci si configurezi toate programele pe care nici nu mai stii exact cum se configureaza? sad Dureaz o zi, desi instalarea in sine doar juma de ora. Eu tin de al meu pana cade

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Claudiu1905):

Stai linistit! Nu dureaza o zi. Iei o imagine.iso a unui Windows si adaugi in ea toate programele care-ti trebuie. La instalare se instaleaza automat. Daca vrei poti face cu Hiren's Boot o imagine.iso a unui Windows fara drivere si poti instala Windowsul in 3 minute. Asa poti instala acest Windows pe orice PC nu numai pe al tau dar, apoi, mai dureaza 3-4 ore instalarea driverelor si a altor softuri. Eu asta fac de ani de zile dar este adevarat ca am mult timp liber fiind pensionar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Claudiu1905):

Mi-ai desemnat raspunsul ca amuzant. Voi tinerii va grabiti sa etichetati oamenii si lucrurile fara sa le judecati si fara sa cunoasteti amanunte. http://videotutorial.ro/......ial-video/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Claudiu1905):

Ce e g?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru anonim_4396):

Google

| RAY a răspuns:

Eu nu am deloc antivirus

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Salontanul):

"Roumanien AntiVirus", scuze, am crezut ca te referi la reinstalare. Deci RAV chiar e un antivirus
Eu nu dau calificative contradictorii nici cand e cazul, doar tampitii fac asta, poti sa-mi vezi profilul, am dat un singur calificativ nefolositor la un raspuns care mi s-a parut a fi aranjat, dar si pe acela il regret peace sign

| Țoglă a răspuns:

Eu folosescu Windows Defender și mi-e de ajuns atâta timp cât știu ce fac pe internet.

Bula
| Bula a răspuns:

2/3 nu au nici un antivirus pe calculator, iar 90% nu au pe telefoane /tablete cu Android.
Dintre cei care au, majoritatea are antivirusi tip "demo" sau "free" frumos pictate, dar cu eficacitate redusa (sa fie cu sufletul impacat, sa nu spuna lumea ca nu are).

99% dintre utilizatori habar n-au ce este un virus informatic, cum se propaga. Nici modurile de atac cibernetic nu le cunosc, si "n-au nimic de ascuns".

Trist.
Ne pricepem la de-toate, doar atunci plangem cand o patim.

| Sebaseba33 a răspuns:

Nici eu nu am antivirus dar am un antimalwer (is mai frecvențivirusi malwer dacat cei normali ) în plus un antivirus consuma ca faci de multe resurse

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Bula):

Da, ca noi nu stim, ai venit tu destept chatterbox

| popa07ady a răspuns:

Da! si nu am probleme.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Claudiu1905):

Stai linistit! Nu m-am enervat. A fost doar o constatatre. RAV a fost un antivirus pe care l-a cumparat Microsoft si pe baza codului lui a fost facut noul Defender ce este incorporat in Windows: http://www.zf.ro/......c-2981166/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E bine să nu îți lipsească, dacă folosești Windows. happy

| Ssssmokin a răspuns:

Da, folosesc windows 10 cu firewall-ul lui si se descurca bine. Insa daca folosești jocuri, filme... piratate o să poți lua viruși, de exemplu eu

| Mayre a răspuns:

Eu nu mai folosesc de cativa ani antivirus, si sincer, nu am avut pana acum probleme.

| anonimg a răspuns:

Nici eu nu am antivirus. Cu timpul iti dai seama de site-urile malitioase.

| Zendom a răspuns:

Eu nu am bine teoretic practic am windows defender care vine cu windows 10