| fanat1c a întrebat:

Exista vreo aplicatie care poate sa imi arate din ce folder sau ce program este fiecare chestie care o am la startul calculatorului? Adica, sa imi arate fiecare program care incepe atunci cand calculatorul porneste, sa imi arate ce program e ala sau din ce folder face parte si eventual sa pot sa il fac sa nu mai porneasca la startul calculatorului.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

CCleaner free de la Piriform. Ai la tools meniu pentru tot ce e în startup. Doar că ăsta arată doar programele, nu și serviciile.
Pentru astea, folosește uneltele Micro$oft: Services.

| peperonies a răspuns:

Depinde ce windows ai. la windows 10 daca deschizi task managerul sub tabul de startup iti arata toate programele care pornesc la startup si poti sa le dai disable de acolo.
daca nu ai windows 10 trebuie sa nu mai traiesti in trecut si sa faci upgrade.

| TheRealFantasy a răspuns:

Ce windows ai?
Msconfig merge pe win xp si 7 (cred), la 8 si 10 cred ca e la task manager.