| jhon921 a întrebat:

Exista vreun exchange paypal-card? Vreau sa-i trimit cuiva niste bani, nu am pe card, dar am in paypal si as vrea sa stiu daca se poate si cum? Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ai nvoie de card paypal, doar sa intri in contul tau de paypal, s amergi la "trimite bani" si-i trimiti acelei persoane banii, direct in contul ei/lui de paypal, folosind adresa de email a persoanei respective, adresa care este legata de contul de paypal al acelei persoane.

| Korkodeln a răspuns:

Daca ai sold in contul Paypal, poti trimite direct odata ce esti logat in aplicatie sau pe site-ul Paypal. Cand esti logat vezi si ce sold ai si daca e suficient, poti trimite imediat folosind "Friends and Family" nu platesti nici un comision. Conditia e ca prietenul sa aiba si el un cont Paypal, daca vrei sa muti soldul din contul de Paypal in contul bancar, se poate si asta, dar dureaza o zi, doua, pana ajung banii in cont si pe urma faci transfer bancar cu IBAN in mod normal.

| jhon921 explică (pentru Korkodeln):

Asta intrebam daca exista vreun exchange ca eu sa trimti paypal si persoana respectiva sa primesca in contul bancar, cele 2 metode le stiam. Cui vreau eu sa trimit nu are paypal si de asta întreb.

| Korkodeln a răspuns (pentru jhon921):

Atunci XOOM e raspunsul tau:
https://www.xoom.com/

| jhon921 explică (pentru Korkodeln):

Hmm, interesant, ceva de genul asta cautam. E sigur pentru datele mele de paypal si etc?

| Korkodeln a răspuns (pentru jhon921):

A fost candva independent, dar acum e cumparat de Paypal ca sa-si completeze gama de servicii, deci as zice ca e OK.