| matrix100 a întrebat:

Exista vreun site care sa arate compatibilitatea intre diferite componente ale calculatorului? Adica daca vreau sa cumpar un calculator pe componente fiecare in parte sa stiu daca asamblate calculatorul o sa mearga. Merci. Funda

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nici nu-ti trebuie site, te uiti la descrierea componentelor si vezi daca sunt compatibile sau nu! Simplu!

| anonimg a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva.
Dar poti intra pe pcgarage.ro si acolo te vor ajuta utilizatorii. E posibil sa fie nevoie sa te înregistrezi.
Poti încerca si alte site-uri care vand componente pc(eMAG, etc).

| EnvyU a răspuns:

Poti sa intrebi si aici, sau pe forum.computergames.ro

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Răspunsul pentru întrebarea ta este unul simplu. Placa de baza face legătura între toate componetele, deci acestea trebuie să fie compatibile cu placa de bază. Postează aici componentele pe care doreşti să le achiziţionezi şi te vom ajuta.