| tigru18 a întrebat:

Exista simulator de compatibilitate componente calculator? Vreau sa cumpar calculator pe piese

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista, fiindca generatiile de componente apar mult mai repede decat actualizarea unui asemenea unui astfel de simulator.
Daca-ti montezi singur calculatorul, nu beneficiezi nici de garantie de montare /functionare, va fi riscul tau.

| Frank51 a răspuns:

Nu. Daca nu te pricepi deloc iti recomand sa comanzi pc-ul gata asamblat de catre cei de la magazin.

| dannyel86 a răspuns:

Exista magazine care ofera ansamblare in service, contra unui pret minor (raportat la investitia principala). Asta ca sa nu faci greselile altora si sa risti sa-ti strici singur sistemul.
Tot cei din service iti vor spune daca pisele alese pentru configuratia dorita sunt compatibile sau nu.