| StefyRO a întrebat:

Vreau, sa cumpar niste componente de calculator ca sa imi mearga Crysys 3 pe rezolutie medie si sa nu se blocheze, spune-ti si mie ce componente imi trebuie si eu o sa le cumpar. (Daca doriti lasati-mi si un site care il credeti mai bun) Mersi

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Si buget nu ai? Ca asa iti recomand un sistem de la pc-coolers si gata - http://pc-coolers.ro/sisteme-pc/sistem-pc-coolers-nemesis-starter--805

| StefyRO explică (pentru KodrutZ):

As vrea doar niste RAMI (Cam cat e maximu unei placi de rami si cat costa) si as vrea si o placa video foarte buna. Ca procesor am big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru StefyRO):

Ce procesor/placa de baza/sursa ai? Care e bugetul pentru ram si placa video?

| StefyRO explică (pentru KodrutZ):

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Rami vreau 8 GB, acum am 1. spune-mi cat costa inca 7 si eu iti spun daca am banii
Sursa am
Placa video astept parerea ta pentru una foarte buna.DAR FOARTE BUNA!

| KodrutZ a răspuns (pentru StefyRO):

Daca discutam de Crysis 3, procesorul e arhidepasit. Nu de alta, dar eu mi-am facut upgrade de la un 4000+ in vara trecuta, si deja trecusera vreo 2-3 ani de cind simteam clar ca ma trage in jos la multe faze. Platforma ta foloseste DDR2, care e mult mai scump decit DDR3. Nu renteaza sa bagi bani in ce ai, vinde si fa upgrade.

| StefyRO explică (pentru KodrutZ):

Nu neaparat Crysys 3..jocuri bune in general, deci cat costa 8 GB Rami, cat costa o placa de memorie, cat costa cea mai buna placa video pana in 3 milioane, cat costa o placa de baza pentru cea actuala e depasita?

| KodrutZ a răspuns (pentru StefyRO):

Vinzi toata ragalia pe care o ai acum. Cu ceva noroc, iei 6-700 RON. Pui diferenta si iei ceva in genul asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/676010/ (placa video dedicata iei dupa ce mai stringi bani, sistemul asta se descurca acceptabil si cu IGP-ul, desi nu cred ca o sa zburde in Crysis 3... ). Pe Intel, ceva mai scump si mult mai performant, ai avea ceva in genul asta, dar cu placa video dedicata - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/672986/ (acelasi cod de reducere ca la primul wishlist, placa video o poti inlocui cu un 650 de la NVIDIA, daca ai probleme cu ATI/vrei musai CUDA si PhysX...).