| mariussf18 a întrebat:

Face fata windows 7 pe laptopul asta? Procesor Intel celeron m inside 1. 4ghz. 1gb ram. placa video 128mb. hdd 40gb.?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Intrebarea e de fapt invers :
Dacă doriți să executați Windows 7 pe computerul dvs., iată de ce aveți nevoie:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

dar esti la limita inferioara sad
Vei avea probleme.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Cerințe MINIME de sistem pentru a utiliza Windows 7:

* Viteză minimă procesor: 1 GHz
* Memorie RAM necesară: 1 GB pentru versiunea 32 bit si 2 GB pentru versiunea 64 bit.
* Memorie video necesară: 128 MB
* Spațiu liber necesar pe Hard Disk: 16 GB pentru versiunea 32 bit si 20 GB pentru versiunea 64 bit.
* Unitate DVD.

Cerințe recomandate de sistem pentru a utiliza Windows 7:

* Viteza procesor recomandată: 2, 4 GHz.
* Memorie RAM recomandată: 1, 5 GB pentru varianta 32 bit si 2 GB pentru varianta 64 bit.
* Memorie video recomandată: 256 MB.
* Spațiu liber recomandat pe Hard Disk: 16 GB pentru varianta 32 bit si 20 GB pentru varianta 64 bit.
* Unitate DVD.
După specificațiile date de tine, este un laptop cam slăbuț, te sfătuiesc să nu-ți pui W7, că va merge greu.