| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor am o intrebare pentru cei care stiu! OFFER VOT SI FUNDA

Care este diferenta intre un Router Wireless si un Wireless Access Point?

Am vazut ca AP-ul are doar o iesire de cablu si RW-ul are 5
eu as vrea sa-ma conectez la internet cu PC-ul asa cum fac cu telefonul ca am aici un semnal WIFI f bun si o viteza k lumea, circa 100 - 150 de mb poate si mai mult.
+ as vrea sa conectez 2-3 PC-uri la net.

PS. Daca aveti chef datim niste link-uri de unde as putea cumpar MERSI mult.

Răspuns Câştigător
| ziggu a răspuns:

Wireless Access Point se foloseste pentru a acoperi arii mai mari cu semnal ...nu iti recomand...cel mai bun pentru tine ar fi un router wireless pe care il poti procura de pe www.emag.ro
PS: prin wireless nu atingi viteze asa de mari...7-8 mb maxim