| gsydwee a întrebat:

Functioneaza placa video gtx1050 ti 4gb pe o sursa de 320w?

Răspuns Câştigător
| frunzarescu a răspuns:

Da, functioneaza, dar este total nerecomandat.
Ai nevoie de o sursa mult mai puternica. O sursa buna nu numai da tensiune, dar da si o tensiune de calitate (filtrata si stabilizata) la componentele PC-ului.

Iti recomand aceasta sursa https://bit.ly/2HeFiHg Am cumparat-o si pot spune ca sunt extrem de multumit. Are putere mare, fiabila si extrem de silentioasa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa folosesti o sursa de 320W nici la un pc fara placa video.

| EusebiuPWN a răspuns:

Bineinteles, 1050 ti-ul consuma 75w, insa e important sa specifici si ce procesor ai, daca e de generatie noua, nici acesta nu consuma mult. Fii atent daca-i o sursa cu brand bun, daca-i o pocnitoare no name, cu siguranta nu are 320w si n-o sa mearga. Daca-i o sursa cu brand, fii atent daca are conector "1x 6-pin PCI-E", asta bineinteles daca modelul tau de 1050 ti necesita alimentare separata (Nu toate necesita).

| aADI a răspuns:

Pune o sursă de 650w