| ady960 a întrebat:

Funda cum recuperez datele de pe stick cand in bag in pc imi cere formatare

3 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut.
Exista un program dar poti recupera doar 1GB de date. Iti las link.
https://seriousbit.com/undeletemyfiles

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa recuperezi date de pe un stick poti folosi Recuva sau ICare Data Recovery.

Linkurile:
http://www.icare-recovery.com/
https://www.piriform.com/recuva

1 Sunt cele mai bune programe si sunt recomandate pentru acest lucru ca chiar iti poate gasi poze/video/fisiere...
Mai vechi sau noi pe care le ai sau le-ai sters.

2 Eu recomand Recuva cu incredere ca poate sa te ajute sa recuperezi toate.
Eu in mod special am putu sa recuperez doar 80% din cauza ca am avut (3 formatari la hardisk + 2 reinstalari de windows) din cauza "experti la servici".

3 Sa recuperez datele pe un stick va dura cateva minute/ore in functie de marimea stickului si iti poate recupera toate datele.

PS:Este recomandat la o recuperare de fisiere sa nu ai programe deschise:
-Durata va fi mai mare
-Recuperarea va fi mai dificila.
-Daca vezi ca ti-a recuperat toate fisierele poti sa dai formatare la stick (daca nu ti-a putut recupera absolut deloc) inseamna ca fisierele nu sunt sterse si exista [probabilitatea la Recuva sa nu iti ea acele fisiere este de maxim 10%].

| bratzillaz a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Iti multumesc mult pentru aceasta postare! Mi-a fost folositor raspunsul tau. Mi-am recuperat datele (foarte importante!) de pe un stick!