| TheSoldier a întrebat:

Funda! Salut! Am un laptop ASUS si cand apas pe taste de ex daca apas pe p se face * sau daca apas pe un buton imi apar numere sau altceva ma poate ajuta cineva? Laptopul e nou.

2 răspunsuri:
| Harrison a răspuns:

Uite bine daca limba la Laptop este pusa la EN sau RO
Dar daca asa e pusa atunci inseamna ca de la firma asa e facutbig grin
desfa Laptopul de jossi uite la tastatura daca cablul rosu este unit cu cel albastrubig grin
sper ca te-am ajutat

| Theddy a răspuns:

O astfel de problema am avut și eu. Tot laptop Asus. Al meu e mini. Presupun că în partea de jos in dreapta, pe „bara" aia cu ceasul happy (ps. nu stiu cum se numeste) ai initialele limbii selectate (eu am RO) si ai si o tastatura micuta desenata. Eu am rezolvat problema dand pe acea tastatura, acolo fiind 3 variante dintre care eu am ales prima varianta „ Romanian (Standard) ". Poate tu ai alta limba setata. Vezi care varianta e buna apasand tastele - asa iti vei da seama daca litera corespunde tastei-. Ma bucur ca te-am putut ajuta.