| IvanAlexx1998 a întrebat:

Am o problema la tastatura laptopului, nu merg unele taste. Nu merg cred ca de 1 an. M-am obisnuit cu ea... folosesc laptopul doar pentru muzica, facebook, totul in afara de gaming. Recent am aflat de jocul Agar.io care imi place foarte mult si merge mult mai bine pe laptop decat pe PC. W este una din cele doua taste care se folosesc in joc (W - SPACE). Bineinteles ca W este una din tastele care nu merg. Cum fac ca un alt buton sa ii ia functia lui W, adica sa apas pe orice alta tasta si sa tipareasca W? Precizez ca am un ASUS x550CL. Urgent, dau funda!

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca cel mai simplu ar fi de dus la reparat, macar vezi cat costa.

A doua optiune ar fi sa cumperi o tastatura pe usb sau wireless si sa o utilizezi pe aia.

A treia optiune este sa gasesti o mica aplicatie care remapeaza tastele. Sunt multe si sunt free. Problema aici este ca nu vei putea mapa tasta Fn (la majofotatea tastaturilor, aceasta tasta este hardware si nu are echivalent in software).

A patra optiune ar fi sa schimbi tasta din joc si sa pui una care merge.

| IvanAlexx1998 explică (pentru cristimihailov):

Tatal meu este specialis in electronica, s-a uitat la el dar nu are solutie, trebuie tastatura nou. Am comandat una acum ceva timp dar cei de la eMAG au gresit si mi-au dat una pentru un model asemanator. Am returnat-o. Momentat nu am bani de alta tastatura... Vreau acel program care cum bine spui tu remapeaza tastele dar nu il gasesc. La acel joc nu se pot face setari la controale, din pacate... puppy dog eyes.

| K0sti a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

O tastatura pe USB e 25 lei...hai sa fim seriosi!