| ThePotato a întrebat:

FUNDA happy! Salut TPU. As vrea sa stiu de unde pot gasi un driver pentru microfon (am windows xp)? Am cautat si nu gasesc. Am primit niste CD-uri cu driverele PC-ului dar nu are pentru microfon dar am avut si Windows 7 si dupa aceea mi-am instaltat driver-ul de sunet si mi l-a bagat si pe cel de microfon.
PC Speecs:
Placa de baza:
Manufacturer Foxconn
Model 945 7AD Series (Socket 775)
Version OEM
Chipset Vendor Intel
Chipset Model i945P/PL/G/GZ
Chipset Revision A2
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model 82801GB (ICH7/R)
Southbridge Revision A1
Si atat trebuie sa stiti.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca si instaleaza Realtek High Definition Audio Driver for 2000/XP/2003 32/64 bits R2.71 e cel mai nou driver
http://www.download3k.com/......river.html
Da click pe unul din serverele:

Download3k US
Download3k EU (London)
External Link 1

5 răspunsuri:
| alexblack00 a răspuns:

Scoateti driver genius professional edition cu programu asta iti scotii toate driverele necesare pentru pc succes

neluL
| neluL a răspuns:

MICROFONUL ASTA ARE NUME? E incorporat? Ai pc? Laptop?
In dxdiag te-ai uitat cum se numeste driverul?

| ThePotato explică (pentru neluL):

Am PC. E o casca cu microfon in ea iar ea e conectata la unitate.
Nume: "Gembird" casca+microfon. Nu arata driver la microfon pe dxdiag. Daca gasesti un driver ca am avut Windows XP si nu am bagat decat driver-ul de sunet si mi-a mers si microfonul.

neluL
| neluL a răspuns (pentru ThePotato):

Pai ala iti trebuie acum -:driverul de sunet si nu doar driver de microfon. Intra in Start -:Run -:dxdiag -:da click pe tabul Sound 1 sau 2 si fa un print sau posteaza datele de acolo.

| ThePotato explică (pentru neluL):

Device: Realtek HD Audio Imput
Device ID:HDAUDIO\FUNC_01VEN_01VEN_01ECDEV_0861SUBSYS1
ManufacturesID: 1
Type: WDM
Default Device: Yes
Drivers:
Name: RktHDAud:sys
Version:5.10.0000.5268 (English)
Date: 13.06. 2006 15:04:12
WHQL Logo'd: Yes
OtherFiles:
Provider: Realtek Semiconductor Corp.

Te rog! Am nevoie de ajutor!