| Mădă0611 a întrebat:

Hai salut! big grin
Mă oameni, ziceti-mi o aplicatie de doamne-ajuta pentru reclamele de pe Youtube, alea cu timp si optiune "skip ad". Am AdBlock, am raportat reclamele, dar video-ul incepe tarziu, pana termina alea de rulat, desi nu mai apar. Am incercat cateva extensii si nu-s de treaba, gen una se tot lauda ca a blocat reclame si ma deranjeaza la retina, palpaie un mesaj rosu sub video, alta le blocheaza, dar timpul cat rulau ele tot e folosit de mesaje de eroare, apoi incepe video-ul... oh go on
A, am uitat, de pc vorbesc, Chrome.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă cu Ublock Origin. E foarte bun.

| doctorandus a răspuns:

Eh, nu prea ai solutii, YouTube este foarte meserias la transmis reclame, nu e ca alte websiteuri la care daca prelucrezi fisierul de hosts sau folosesti Pihole ai scapat de reclame.

| RAY a răspuns:

Am observat si eu mady asta ca imi apare sa trec peste reclama la fiecare reclama, am ublock, addblock

| valentingb a răspuns:

1. Uită de Chrome, folosește Firefox big grin
2. Răspuns la intrebare, UBlock Origin. N-am văzut o reclamă de 4 ani, nici nu știu cum arată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

Merge și pe chrome dacă ea e obișnuită cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă și așa îți mai arată reclame, dar nu cred, poți încerca pașii ăștia.
https://imgur.com/a/LXEDRPD
In screenshoturile alea ți-am explicat cum se folosește ublockorigin pentru a bloca, doar pe Youtube, absolut totul, lăsând să meargă doar ce e strict necesar ca să funcționeze videoclipurile. Cel mai probabil o să-ți meargă și o idee mai ușor pc-ul pe Youtube, ținând cont că sunt blocate o grămadă de chestii inutile.

A, și apropo, pașii din imagini se urmează doar la început. Apoi rămâne salvat (aia înseamnă să dai pe lacătul ăla- vei vedea în imagini laughing )

Și altceva, dacă vrei să renunți la setările astea, pur și simplu oprești ublock origin (dai pe butonul ăla mare albastru), sau îl ștergi din chrome. Totul va reveni la normal.

A, și ublock origin va bloca și pe celelalte site-uri toate reclamele. E un addblocker excelent. Singura dinferență e că pentru yt va fi setat pe „hard"

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu. Dar nu dau sfaturi rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru valentingb):

Total de acord. Si eu sunt trecut de mult pe firefox si asa o să rămân.

| edit28 a răspuns:

Ublock origin pare cel mai bun acum
si daca vrei sa blochezi mesajele de sponsor ale uploaderului incearca sponsorblock

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca tot ai zis, poate sa foloseasca programul Kodi cu YouTube plugin, dar trebuie sa-si faca API key de la Google (e gratuit).

| JicaContra a răspuns:

Raspunsul corect e ca ai adblock
CARE E O ABOMINATIE
URASC SERIOS EXTENSIA AIA

pentru ca la un moment dat au bagat o optiune pusa default activa numita "white list" si cateva luni am avut ad-uri si nu stiam de ce angryangryangryangryX

si se pare ca si TU AI ACEEASI PROBLEMA

in locul tau as trece pe ublock, este CU ADEVARAT BUN si nu are IMBECILITATI!

| Mădă0611 explică:

Am pus uBlock. Apare mesajul acela cu eroare, bla bla bla, pana imi blocheaza reclamele. laughing) oh go on E ca si cum ruleaza, doar ca nu le vad. Eu obisnuiesc sa imi pun link-urile cu "start at", si sunt mai enervante (reclamele) decat daca video-urile ar incepe de la inceput...