| Mariusis a întrebat:

Hallo!
O sa imi iau un calculator nou cu Gtx 1050ti.Monitorul meu are iesire VGA si am inteles ca am nevoie de un adaptor pentru ca 1050ti nu are port VGA. Ce tip de adaptor as putea sa cumpar?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cauti direct cablu DVI sau HDMI to VGA. Desi daca ai un monitor doar cu INTRARE (in monitor doar intra chestii, de iesit iese eventual fum daca e vreo buba) VGA, ti-as sugera sa iei si un monitor mai din mileniul asta fiindca s-ar putea sa ai impresia de frame-uri sau image tearing in ciuda faptului ca sistemul va fi capabil sa ruleze jocurile foarte bine. Ce sistem ai in vedere si care e bugetul limita?

| AlexDFY a răspuns:

DVI-D TO VGA, aceeasi problema ca si tine am vazut si eu, am incercat cu hdmi si display port si nu a mers, doar cu dvi d a mers, gasesti la conectica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ai placa video noua, comandati si un monitor cu hdmi. Nu merita conectarea VGA, din cauza fps-ului, nu se resimte la fel.