| Jigokunokishi a întrebat:

(Va rog raspundeti daca vedeti intrebarea)Buna! Vreau sa-mi cumpar o chitara electrica si sa o leg la calculator pentru a nu mai cumpara un amplificator. Din cate stiu e nevoie de un adaptor. Acest adaptor de la de cati mm trebuie sa fie, adica sa adapteze de la jack de 6.3mm la 3.5mm sau? Cat e standardul la castile de calculator si standardul la cublul chitarei? Care mi-l recomandati de pe acest site? ( Mai ieftin) :
http://www.fly-music.ro/294-mufe#/page-2

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Găsești în majoritatea magazinelor de electronice adaptoare de genul. Costă în jur de 3 lei. Nici nu ai de ce să dai mai mult pe așa ceva.
Ceri un adaptor jack cu intrate 6.3 și ieșire 3.5
Sau clasicul "un adaptor jack din mufă mare în mică". Știe el ce trebuie să-ți dea.