| Georgiana_Dumitru_1990 a întrebat:

Hei! Cum pot sa pun parola la wireless? Am modem de la clicknet romtelecom si este huawei.Am incercat sa intru pe internet explorer si sa scriu 192.168.1.1,dar imi apare username si parola si n-am idee care sunt.Cred ca trebuie sa suni la romtelecom, dar nu vreau sa ma complic.Nu exista si o cale mai simpla?

4 răspunsuri:
| victor30 a răspuns:

Pai asa se intra pe router din browser, scrie pe cutie sau pe carte, de obicei sunt user: admin pass: admin, sau "admin" pass: 1234 sau "admin" si fara parola.

| VirusS97 a răspuns:

Username-ul si parola sunt de regula admin si admin (si parola si numele)
Dupa ce intri acolo poti schimba si parola

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Login (192.168.1.1)
userul: admin
Password: admin
Sau poti sa scrii doar la user admin.

2 Intri la Wan si gasesti Wireless sau poate iti arata direct Wireless.
Alegi optiunea:
Authentication Method:WPA2-Personal
WPA Pre-Shared Key:123456 (pui aicea parola care vrei sa fie).

-Dai aplly sau Save.

Si dupa aceea te duci sa dai reboot.
-System Log=Reboot
-Dai ok si astepti 1-2 minute sa isi dea reboot.

Pentru mai multe setarii intr-un Wireless uite un tutorial:
http://goo.gl/aXKBj3

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| TelekomRO a răspuns:

Daca detineti modem HG 658 sau HG655, denumirea conexiunii de WI-Fi si parola se gasesc pe eticheta modemului (pe spate). Daca doriti sa schimbati datele pentru reteaua wireless, username si password sunt implicit admin si admin. Daca detineti modem HG658 si nu functioneaza combinatia admin / admin, parola de accesare a modemului se gaseste pe eticheta de pe spatele dispozitivului, campul „Web Password", user-ul ramanand admin. Pentru informații suplimentare puteți apela 1930 gratuit in reteaua Romtelecom sau TELVERDE 0800800800 - colegii nostri va vor oferi suport. Toate cele bune!