| ThinkDifferent a întrebat:

Am un router wireless de la Tp-Link si nu are parola. As vrea sa ii pun parola dar cand intru pe 192.168.1.1 nu mi se deschide nimic nu stiu ce are, am incercat si cu Internet Explorer dar nu merge. Ce sa fac? !

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Inainte de refacerea setarilor trebuie sa resetezi routerul, are pe spate un buton/orificiu, tine apasat 20/30 sec... pana se sting ledurile. Ininte de resetare poti scoate cablul de net, lasi doar alimentarea de la router, dupa reset te conectezi si refaci setarile la internet. Se recomanda sa schimbi parola de acces la router dupa reset, exista posibilitatea sa intre oricine pe el si sa schimbe setarile la net. Cel mai bine iti schimbi parola de acces si paroleaza si wifi-ul, sa nu se conecteze oricine de la tine. In functie de providerul de internet gasesti pasii setarilor...
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=setare+router+tp-link

| AlexSiniat a răspuns:

Ai incercat si cu "http://" in fața lui 192?