| Andreea1912 a întrebat:

Hei! Imi poate recomanda cineva o tableta grafica pentru desen digital? As vrea una pana in 2000 lei.

4 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Wacom Intuos Pro M - daca ai spatiu mare pe masa
Wacom Intuos Pro S - daca ai mai putin spatiu pe masa si daca esti la inceput.

Orice ar fi, Wacom sunt cei mai buni

| Andreea1912 explică (pentru Doja):

Multumesc mult!

| Andreea1912 explică (pentru Doja):

Dar dintre cele cu ecran?

| Doja a răspuns (pentru Andreea1912):

Cele cu ecran sunt foarte scumpe. Alea sunt cele mai bune pentru ca nu mai ai deconectarea dintre mana si ecran pe care o ai la o tableta normala. Pe de alta parte, textura ecranului e mereu lucioasa. textura tabletei clasice e mai rugoasa si poti simula mai bine desenul pe hartie.

Daca esti la inceput, stai cu ceva fara ecran pana prinzi meseria bine. nu are sens sa dai mii de euro pe ceva ce nu poti folosi la adevarata capacitate.