| doiaruxxx a întrebat:

Hei ma poate ajuta cineva am o drona si nu se mai ridica de la sol si se da intr-o parte si se rastoarna elicele se invart toate

3 răspunsuri:
| dalexbun a răspuns:

Axul elicelor, si sistemul de fixare al elicelor e defect. Remediaza.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil nu stii sa o manevrezi din telecomandă.

| mihai69 a răspuns:

Una din mai multe:
- e „dezechilibrată" - citește în manual cum se face ajustarea celor 4 rotoare a.î. să „stea" la punct fix fără să o ia într-o parte.
- acumulatorul nu mai are destulă capacitate și nu mai poate roti motoarele suficient de repede ca să se poată ridica.
- controler defect - cu puțin noroc, găsești unul de schimb.
- etc.