| Emitzanu2002 a întrebat:

am un elicopter cu telecomanda si elicele se invart cum trebuie, directia este si ea tot perfecta dar nu inteleg de ce nu se ridica de la sol?!
ce pot sa fac, sau daca nu, unde pot sa ma duc sa il faca sa functioneze ca inainte, mentionez, se invart foarte bine elicele, si directia e buna ce sa fac? sunt din BOTOSANI ajutor!
FUNDA!

3 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Cum se numeste elicopterul?

| Emitzanu2002 explică (pentru TiberiuFasole):

gyro r/c eli pama 3.5 channel

| TiberiuFasole a răspuns (pentru Emitzanu2002):

Uite cel putin cum le fac eu sa zboare:
Dai sa se invarte normal elicea. Cand se misca repede( lasa-l 5-6 secunde sa se miste elicea) pune pe cum ai tu la telecomanda aia sa mergi in fata. Sau:
Te pui intr-un loc inalt in camera ta( ca sa fii sigur ca va merge, incerci mai intai in casa ta), pe pat cel mai sigur, pui jos ceva moale sa nu se strice elicopterul daca ar cadea, si il pui sa cada de sus, si inainte sa ii dai drumul, cu 2-3 secunde inainte, pui sa se miste elicea. Succes.