| MitroKta a întrebat:

Hei, stie cineva sa imi spuna ce este cu exactitate un rack pentru hdd extern si la ce este bun?

Răspuns Câştigător
| Teiu a răspuns:

Nu cred ca am mai auzit de rack pentru hard extern. rackurile sunt pentru harduri interne. hardurile externe nu au nevoie de rack, pentru ca se conecteaza la PC prin usb. dupa cum probabil ai observat, hardurile interne se conecteaza la calculator prin niste pini. de rack ai nevoie pe a conecta acest tip de hard diskuri, pe langa cel pe care il ai deja instalat, la PC. sper ca te-am lamurit happy [nu cred ca vei avea vreodata nevoie de asa cevatongue]

1 răspuns:
| nelu13 a răspuns:

Da cu un rack extern poti transforma un hard intern intr-un hard extern.introduci hdd-ul intern intr-un rack extern si ai un hdd extern.in functie de model sunt unele rack-ur care au si functia de backup.http://www.e-datacomputer.ro/......_42365.htm uite aici cateva modele