| laura_8904 a întrebat:

Hei stiti cum se instaleaza internetul prin cablu de la rds?(am nume si parola)
mersi^-^

Răspuns Câştigător
| TheRisk a răspuns:

Buna Laura. Te duci in control panel la network connections ai acolo in stanga create a new connection. Dai acolo si dai next, Connect to the internet-il bifezi next, set up my connection manually-il bifezi next, connect using a broadband connection that requires a user name and password-il bifezi next, dupa asta scrii Rds dai enter si scrii username & password iar dupa ce dai next, jos vei avea o chestie de bifat "add this connection on my desktop" ceva de genu., dai finish si gata big grin poti da connect tongue. Presupun ca ai windows xp. Daca ai nevoie sa iti explic mai detaliat imi poti da un msg. happy O seara placuta tongue

2 răspunsuri:
| laura_8904 explică:

Nu pot instala iconita pe dekstop si nu se conecteaza imi apare eroare ce pot face?

| TheRisk a răspuns:

Iconita de pe desktop nu o instalezi tu ce se instaleaza singura atunci cand bifezi la sfarsitul instalarii "Add shortcut to my desktop"... daca nu se conecteaza vezi in fereastra respectiva ca ai "username and password"Scrie datele pe care le-ai primit in contract si incerci sa te conectezi daca nu merge nici asa, iti propun sa faci din nou conexiunea si sa te asiguri ca ai urmarit toti pasii p care i-am spus